Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
22-05-2014 00:00:00

BASINIMIZ İLE KAHVALTI..

Ak Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik dün sabah basın mensupları ile Yeşil Vadi Tesislerinde bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Soma faciasının ülkeyi yasa boğduğunu söyleyen Başkan Çelik Yeşilyurt ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi.

YEŞİLYURT’TAKİ SEÇİM

30 Mart’ta büyük bir zafer coşkusu yaşadıklarını kaydeden AK Parti İl Başkanı Adem Çelik “Cumhuriyet tarihinde Tokat’ta bir ilk yaşandı. Ak Parti girdiği her seçimde mutlak bir başarı ile çıktı ama Tokat’taki seçimler farklı bir başarıydı. Bu başarıda payı olan herkese teşekkür ediyorum. Ancak bu başarımıza gölge düşürülmeye çalışıldı. Yeşilyurt süreci başladı. Hukukun verdiği karar ile Yeşilyurt seçimleri tekrar yenilenecek. Yaklaşık on gün sonra bir kez daha sandıklara gideceğiz. O zaman 50 oy farkla almıştık seçimi şimdi inşallah 3’e 4’e katlayacağız. Yeşilyurt benim nüfusa kayıtlı olduğum ilçe ve bu sebeple benim için bir önceliği var. Gergin bir seçim yaşandı ama sağduyu hakim oldu. Eski gerginlik unutuldu ve toplu hareket etmeye devam ediyorlar. Seçimler geçicidir kalıcı olan ilişkilerdir. Kanaat önderlerinin katkılarıyla seçim 30 Mart’taki gibi gergin değil. Herkes kendi ekseninde çalışmaya devam ediyor. Seçimler kapsamında bakanlarımız ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Bey ilçemizi ziyaret edebilir. Başbakanımın ve bakanlarımın bu bölge senin bölgen inşallah bu bölgeyi bize kazandırırsın diye verdiği telkinler var. Bu mutluluğu 01 Haziran akşamı hep birlikte yaşayacağız. 12’de 12 bozulmayacak.” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Kalbinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasından yana olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Sayın Genel Başkanımız kuvvetli bir ihtimalle cumhurbaşkanlığına aday olacaktır. En azından benim gönlümden geçen odur. Sayın Başbakanımı Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum. Bu da belki benim en büyük temennilerimden biridir. O gün geldiği zaman meydanlarda tekrar buluşacağız. Halkın ilk defa kendi Cumhurbaşkanı’nı seçtiği günleri birlikte yaşayacağız. İnşallah bugün olduğu gibi o gün de çıtayı yüksekte tutacağız.” diye konuştu.

SOMA AÇIKLAMASI

Soma faciasından dolayı ülke yas içerisindeyken bazılarının bu durumdan faydalandığına vurgu yapan Başkan Çelik, “Rabbim ölenlere rahmet kalanlara sabır yaralılara acil şifa nasip eylesin. Ülkemizde burkulmayan yararlanmayan kalp kalmadı. Ülkemizde bazı fütursuzca davranan kalemşörler konuyu farklı boyutlara çektiler. O bölge böyle bir ölümü hak etti gibi yazıları kaleme alan kalemşörler var. Milletin değerleri ile maneviyatı il uğraşmanın bir anlamı yok. Her şeyden önce kader çizgisi denilen bir çizgimiz var biz inanan insanlarız. Yaşaması gereken şeyleri yaşadıktan sonra hakkın rahmetine kavuşacak. Bu tedbiri alınmayacak teknoloji yenilenmeyecek demek değildir. Ama zaman zaman yol kazaları ve afetler insanlık yaşadığı sürece olmaya devam edecektir. Bunları bir kesimin sırtına yüklemek bence çok yanlış. Yaşanması gerekiyordu yaşandı.” İfadelerini kullandı.

ZİLE’DEKİ İSTİFALAR

Zile’de Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda ard arda yaşana istifaları da değerlendiren Çelik şunları kaydetti:

“Zile teşkilatımızda 8 asil 14 yedek üyemizden istifalar var. İstifaların ikisi geri alındı. Partinin içerisinde bir günlük bir uyuşmazlık neticesinde gerçekleşmiş bir olay. Zile ilçemizde geriye dönük birkaç problemimiz vardı. Bir kadın kolları atayamamıştık bir de gençlik kolları atayamamıştık. Seçim sürecinde kırılmalar olur diye ötelemiştik. Kadın kollarını ve gençlik kollarını seçtikten sonra kendi içlerinde bir uyuşmazlık olmuş ve bu uyuşmazlık istifaya kadar gitmiş. Sonradan bilgimiz oldu. Yedekten gelen yönetim kurulu ile yeni yönetim oluşturulmuştur. Zile’de 30 Mart seçimlerinde yaşanan 960 oy kaybı da bu istifalar üzerinde etkili olmuştur.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.