• ×

  Coşkun Çakır

  Coşkun ÇAKIR, 1 Nisan 1966'da Tokat’ta doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Telli’dir.

  İktisatçı, Tarihçi, Öğretim Üyesi, Prof. Dr.; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde İktisat Tarihi alanında yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde 1989'da Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1999'da Doktor, 2002'de Doçent, 2008'de Profesör oldu. 2004-2005 öğretim yılında ABD’de University of North Carolina’da, 2005-2007 yılları arasında yine ABD’de Georgetown University’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 2009 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kuruluşunda yer aldı ve burada Tarih Bölümü öğretim üyesi oldu. 2009-2010’da İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanlığı yaptı. 2010-2015 yılları arasında aynı üniversitede Rektör Yardımcısı olarak çalıştı.

  Bakanlar Kurulu tarafından 2008’de birinci ve 2011’de ikinci defa olmak üzere Yunus Emre Vakfı’na mütevelli heyeti üyesi olarak atandı. 2009’da birinci ve 2013’de ikinci defa  Bakanlar Kurulu tarafından TRT yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. 2013-2015 arasında TRT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2014-2015 döneminde Basın İlan Kurumu Genel Kurul Üyeliği yaptı. Bazı vakıf ve derneklerde mütevelli heyet ve yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. Çalışmalarını Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal yapısı ve tarihi üzerinde yoğunlaştırdı.

  İyi düzeyde İngilizce bilen Çakır, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Zeyid Aslan

  Zeyid Aslan, 6 Ağustos 1965'de Tokat Erbaa'da doğdu. Babasının adı Durmuş, annesinin adı Mahbure'dir.

  Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

  Serbest Avukatlık yaptı. Çeşitli vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında kurucu başkanlık, üyelik ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

  22, 23 ve 24. Dönemde Tokat Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliği Araştırma Komisyonu Başkanlığı, Belarus Dostluk Grubu Başkanlığı ve KEİPA üyeliğinde bulundu.

  Almanca bilen Aslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 • ×

  Celil GÖÇER

  Tokat' da 1970 yılında doğdu. İlköğrenimini Almanya’da, ortaöğrenimini Turhal Lisesi’ nde tamamladı. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kulak-Burun-Boğaz ihtisasını 2000 yılında tamamladı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2001 yılında başasistan oldu. 2002 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde, Los Angeles, House Ear Instıtute’de, gözlemci olarak çalıştı ve bilimsel çalışmalara katıldı. Özel Lokman Hekim Hastaneleri’ nin kurucu ortaklığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2009 yılında Kulak Burun Boğaz alanında Doçent, 2010 yılında Klinik Şefi ünvanını aldı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde profesör kadrosuna atandı. Profesor Doktor Celil GÖÇER’in ulusal ve uluslarası arası bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda araştırma ve makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde tebliği ve bilimsel kitaplarda yayınlanmış bölümleri bulunmaktadır. Kulak Burun Boğaz ve Sosyal alanda birçok sivil toplum örgütünde kurucu, yönetici, üye olarak faaliyetlerde bulundu. Mesleki alanda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıların organizasyonlarında bulundu. Bazı süreli dergilerde yazıları yayınlandı, radyo programları yaptı. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Halen TC Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü de görevini yürütmektedir.

 • ×

  Yusuf Beyazıt

  22 Aralık  1962’de Niksar’da doğdu. 

  İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta, lise tahsilini Kayseri Lisesi ve Kayseri İmam Hatip Lisesinden mezun olarak tamamladı. 

  Ankara Üniversitesi  Hukuk Fakültesi ve Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültelerinden mezun oldu. TODAİE (Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Kamu Yöneticiliği bölümünde yüksek lisansını yaptı.

  Kilis, Niksar ve Ankara’da çeşitli okullarda öğretmenlik, Ankara’da serbest avukatlık yaptı. 

  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesinde sırasıyla; Encümen Müdürlüğü, Emlak İstimlak Daire Başkanlığı ve İSKİ Baş Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulundu. Bu sereçte; Kiptaş, Beltur ve Kültür A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı. 

  Çeşitli dergi ve gazetelerde eğitim ve emek konularında makaleleri yayımlanarak, Marmara Üniversitesinde mevzuat dersleri verdi. 

  2003 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı zamanda Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıf Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu  ile Sosyal Yardımlaşma Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

  Görevde bulunduğu bu süreçte her yıl “Yılın Bürokratı” seçildi. Her sene Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçesini 10 kat artırdı. Edirne’den Kars’a ülke genelinde 4000 tarihi eseri restore ederek yeniden yapılandırdı.  

  1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olarak Tokat’tan milletvekili  seçilmiştir.

  İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Yusuf Beyazıt, evli ve üç çocuk babasıdır.