• ×

  Mustafa Arslan

  1967 yılında Tokat’ta  doğdu.Tokat Merkez İbnikemal İlkokulu ve Tokat İmam Hatip Lisesini bitirdi.Yüksek öğrenimini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.1992  yılından bu yana Tokat’ta serbest avukat olarak çalışmaktadır..Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Özlem Zengin

  1969 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu.
  Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika’da yaşadı. Türkiye’ ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7’ de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği  “HAYATIN İÇİNDEN” adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir.
   2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005’den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı.
   2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Din Sosyolojisi alanında ’Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim’ konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı. Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.
  12 Mayıs 2012 ‘de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi’ nde AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’ na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.
  Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem ZENGİN İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi “İKAMER” in kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi,  Kadın ve Demokrasi Derneği “KADEM”  kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve ÜLKE TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği “İNCE FİKİR” programını hazırlamakta ve sunmaktadır.  İyi derecede İngilizce bilen Zengin, 3 çocuk annesidir.

 • ×

  Yusuf Beyazıt

  22 Aralık  1962’de Niksar’da doğdu. 

  İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta, lise tahsilini Kayseri Lisesi ve Kayseri İmam Hatip Lisesinden mezun olarak tamamladı. 

  Ankara Üniversitesi  Hukuk Fakültesi ve Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültelerinden mezun oldu. TODAİE (Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Kamu Yöneticiliği bölümünde yüksek lisansını yaptı.

  Kilis, Niksar ve Ankara’da çeşitli okullarda öğretmenlik, Ankara’da serbest avukatlık yaptı. 

  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesinde sırasıyla; Encümen Müdürlüğü, Emlak İstimlak Daire Başkanlığı ve İSKİ Baş Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulundu. Bu sereçte; Kiptaş, Beltur ve Kültür A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı. 

  Çeşitli dergi ve gazetelerde eğitim ve emek konularında makaleleri yayımlanarak, Marmara Üniversitesinde mevzuat dersleri verdi. 

  2003 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı zamanda Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıf Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu  ile Sosyal Yardımlaşma Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

  Görevde bulunduğu bu süreçte her yıl “Yılın Bürokratı” seçildi. Her sene Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçesini 10 kat artırdı. Edirne’den Kars’a ülke genelinde 4000 tarihi eseri restore ederek yeniden yapılandırdı.  

  1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olarak Tokat’tan milletvekili  seçilmiştir.

  İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Yusuf Beyazıt, evli ve üç çocuk babasıdır.