• ×

  İl Başkanı

  METİN POLAT

  Metin POLAT, 10 Şubat 1978'de Tokat'ta doğdu. Tokat İmam Hatip Lisesi mezunu olan POLAT, 1995 ve 1999 yıllarında Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü başarı ile tamamladı. Mezuniyetinden sonra Tokat'ta serbest inşaat Mühendisliğine ve müteahhitliğine başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluşunda AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı. 2004 yılında gerçekleştirilen yerel seçimler ile birlikte belediye meclis üyesi seçilen POLAT, 2006 yılında gençlik kolları başkanlığı görevini bıraktı. 2009 yerel seçimleri ile birlikte ikinci kez belediye meclis üyeliğine seçildi. 2014 Yerel seçimleri ile birlikte üçüncü kez belediye meclis üyeliğine seçildi. Tokat Belediye Başkan Yardımcılığı'nın ardından 2015 yılında AK Parti Tokat 5. Olağan İl Kongresi ile İl Başkanı seçildi. Halen serbest inşaat mühendisliği ve müteahhitliği yapmakta olan Polat, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULLAH KARATAŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ÇAKMAK

  1971 Tokat doğumluyum evliyim 4 çocuk babasıyım Gaziosmanpaşa üniversitesi Ziraat Fak. mezunuyum Ziraat Mühendisiyim.1994 yılından itibaren Ziraat Mühendisi olarak sorumlu yöneticilik yaptım.Aynı zaman da İnşaat sektöründe çalışmaktayım.Ayrıca emlak danışmanlığı hizmetlerini veriyorum.İlk çalıştığım firma "Akbelen İnş. Ltd. Şti." Daha sonra ve şuan ki firma ismi "Tekim Müh. Ltd. Şti." dir.Siyasi hayatıma ise İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ULUSU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ ÇALIŞKAN

  1986 yılında Tokat Merkez'e bağlı Küçükbağlar köyünde doğdum.İlkokulu köyde ortaokulu Atatürk ortaokulunda,liseyi Gaziosmanpaşa lisesinden mezun oldum.2005 yılında Akdeniz Üniversitesi Bitkisel Üretim Bölümünü derece ile bitirdim.2009 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünü fakülte birincisi,Üniversiteyi 2.olarak mezun oldum.2009 yılında Ak Parti İl Gençlik Kollarında 2011 yılına kadar başkan yardımcısı olarak görev aldım.Tarım Danışmanlığı ve esnaflık yapmaktayım.Evli ve 1 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALPER DİKER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ARSLAN AHMET ALPOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ATİK TAHSİN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYDA DÖKÜLEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYSEL GÜLEÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BAYRAMALİ KAHRAMAN

  1974 yılında Niğde Çamardı'nda doğdum.İlk ve orta öğrenimimi Çamardı' nda tamamladım.Liseyi Tokat'ta okudum.Evli 3 çocuk babasıyım. Ticaretle uğraşıyorum.Siyasi hayatıma ise şuanda İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BURAK KÜÇÜKYAZICI

  1979 YILINDA SİVASTA DOĞDUM.İLK ÖĞRENİMİMİ TOKAT CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULUNDA ORTA ÖĞRENİMİMİ VE LİSEYİ TOKAT ANADOLU LİSESİNDE OKUDUKTAN SONRA 1998 2003 YILLARI ARASINDA İSTANBUL KÜLTÜR ÜNV. İNŞAAT MÜH. EĞİTİMİMİ TAMAMLADIM.2004 YILINDA ASKERLİK GÖREVİMİ YAPTIM.ŞU ANDA 25 YILDA FAZLA SÜREDİR TOKATTA MÜTEAHİTLİK HİZMETLERİ VEREN AİLE ŞİRKETİMİZİN BAŞINDA BULUNMAKTAYIM.İLERİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLMEKTEYİM.EVLİ VE BİR ÇOCUK SAHİBİYİM.EŞİM SEMANUR KÜÇÜKYAZICIDA AKTİF OLARAK AKP KADIN KOLLARINDA ÇALIŞMAKTADIR.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CAHİT ATASEVER

  1977 Turhal doğumluyum ilk ve orta öğrenimimi Turhal'da tamamladım.Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum.Bir müddet devlet memuriyeti yaptım,şuan özel muayene işletmekteyim. 2012 yılında Ak Parti İl Yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başladım.Siyasi ve Hukuki işler başkanı olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMİN KISMET

  1970 tokat doğumluyum.evli 3 çocuk babasıyım.otomotiv sektöründe işletmeyle uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH GÖKDERE

  16.03.1975 Tokat doğumluyum.Ticaret Sanayi odası Meclis üyesiyim.Tokat merkezde 25 senedir ticaretle uğraşmaktayım.Halen İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler 4.sınıf öğrencisiyim ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO 3.sınıf öğrencisiyim.Evli ve 2 çocuk babasıyım.Orta derecede İngilizce bilmekteyim.13 yıldır Ak Parti Tokat Teşkilatında hizmet etmekteyim.Şuan ise İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH KOÇ

  12.03.1977 yılında Tokat' ta doğdum.İlkokulu Alparslan İlköğretim Okulu' nda, orta ve lise öğrenimimi İmam Hatipte tamamladım.1995-2001 yıllarında Konya Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi' nde okudum.2001-2016 tarihleri arasında Tokat' ta Serbest Veteriner Hekim olarak özel bir şirket ortağı ve çalışanı olarak görev yapmaktayım. Siyasi hayatıma 1995-2001 yılları Milli görüş çizgisinde Refah ve Saadet Partilerinde görev aldım.2002 yılında Ak Parti ailesinde gönüllü olarak görevler almaya başladım.21 Şubat 2015 yılından itibaren İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FETİ YAKAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAFİZE ASLAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜLYA ALTUNSOY

  1976 TOKAT DOĞUMLUYUM. İLKÖĞRETİMİ İBN-İ KEMAL İLKOKULU'NDA, ORTAÖĞRETİMİ TOKAT ANADOLU LİSESİ'NDE TAMAMLADIM. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. TOKAT'TA SERBEST AVUKATLIK YAPMAKTAYIM. HALEN GAZİOSMANPAŞA ÜNV. İİBF MALİYE BÖLÜMÜ'NDE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİME DEVAM EDİYORUM. TOKAT BAROSU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞI, TOKAT KAPALI CEZAEVİ İZLEME KURULU ÜYELİĞİ, GAZİOSMANAŞA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DHEK ÜYELİĞİ VE ÇEŞİTLİ SOSYO-KÜLTÜREL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ ÜYELİKLERİNDE BULUNDUM. İYİ DERECEDE İNGİLİZCE VE AZ SEVİYEDE ALMANCA BİLMEKTEYİM. EVLİ VE 2 ÇOCUK ANNESİYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM POLAT

  1972 tokat doğumluyum.lise mezunuyum.evli 4 çocuk babasıyım.gıda ve kantin işletmeciliği yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İHSAN MİSAFİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLHAN AŞIROĞLU

  26.09.1957 yılında Tokat'ta doğdum ilk ve ortaokul eğitimimi Almus Atatürk okulunda liseyi Rize Yapı Meslek Lisesinde okudum.15.07.1976 tarihinden 2010 yılına kadar Tokat belediyesinde imar işlerinde çalıştım.Kurucular kurulu İl Yönetim Başkan Yardımcısı olarak Ak Partiye başladım ve halen devam etmekteyim.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLHAN KÖTEN

  30.06.1971 ALMANYA DOĞUMLUYUM.TOKAT MERKEZE BAĞLI TEKNELİ KÖYÜNDEYİM,MERKEZDE İKENETGAH ETMEKTEYİM.İL ORTA VE LİSEYİ TOKATTA OKUDUM.HALEN TOKAT İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ VE TOKAT MERKEZ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINI YÜRÜTMEKTEYİM.AYRICA MERKEZE BAĞLI TEKNELİ KÖYÜNDE SÜT HAYVANCILIĞI YAPMAKTAYIM.EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  IŞIL YANAR

  1959 yılında Tokat'ta doğdum.İlkokulu, ortaokulu, liseyi Tokat' ta okudum.1980 yılında evlendim.3 çocuk sahibiyim. Ak Parti kurucu üyelerindenim.Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Şuanda ise İl yönetim Kurulu üyeliği yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMET YİĞİT

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR AKCAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ALPAY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MELİHA TURGUT

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEMİŞ YALÇIN

  16.03.1978 Sivas Yılızeli Kavak Köyü' nde doğdum.1984 yılında Tokat'a taşındık.1990 da Özel bir iş yeri işletmeye başladım. 2001 yılında Kurucu Gençlik Kolları Yönetim Kurulu olarak siyasi hayatıma başladım. Ve İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatıma devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MİKAİL ÇINAR

  05.09.1974 Tokat merkez doğumluyum.Lise mezunuyum ticaretle uğraşıyorum. Ak Partiye kurucu Gençlik kolları yönetim kurulu üyesi olarak başladım.2015 yılında İl Yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım.Halen devam etmekteyim 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMET MELİH SAĞIROĞLU

  1981 Tokat Doğumlu. Namık Kemal İlkokulu, Tokat Anadolu Lisesi ve GaziOsmanPaşa Üniveristesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü Mezunu. Halen Tokat/Merkezde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Olarak Çalışmakta. Yurtnaç Aile Vakfı başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHSİN KURULAY

  01.11.1972 YILINDA TOKATTA DOĞDUM.İLK ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ TOKATTA TAMAMLADIM.1995 YILINDA ASKERLİĞİMİ TARİHTEN İTİBAREN TOKAT TURKCELL BAYİLĞİ YAPTIM.2005-2006 SEZONUNDA TOKATSPOR BAŞKANLIĞI YAPTIM.2004 YEREL SEÇİMLERDE AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNE SEÇİLDİM.HALENDE DAİMİ ENCÜMEN OLARAK GÖREVİME DEVAM ETMEKTEYİM.EVLİYİM BİR KIZ BİR ERKEK ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MÜNEVVER ELMACIOĞLU

  1960 Tokat doğumluyum lise mezunuyum ev hanımıyım bayan dernekler de yönetici ve aktif üyelik olarak çalışıyorum.Tokat kadın platformu derneğinin yönetimindeyim.3 çocuk annesiyim 2012 yılında İl yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım halen devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MURAT EDE

  1972 Yılında Almus Ormandibi Kasabasında doğdum. İlkokul ve Ortaokulu köyümde okudum.Liseyi Tokat Merkez İmamhatip Lisesinde okudum.Milli Gençlik Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım.Fazilet Partisi Belde Başkanlığı yaptım.Ak Parti kurucu üyeliğinde bulundum.2014 den bu güne kadar İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım. İmamhatipliler Deneği yönetimindeyim. Cihannuma üyesiyim.Evli 3 çocuk babasıyım.Tokat Belediyesi' nde işçi olarak çalışmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA MESUT ÖZDEMİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ZAHİD

  27 Ekim 1983 Tokat doğumluyum, Tokat Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu, Tokat İmam Hatip Lisesi Orta Kısım ve Tokat Gazi Osman Paşa Lisesini tamamladıktan, 2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Mezun olduğum yıl Tokat Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketine bağlı özel bir firmada 2 yıl boyunca Koordinatör Mühendislik ve Yöneticilik yaptım, 2010 yılı itibari ile özelleşme kapsamına alınan Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketi bünyesine geçerek yaklaşık 2 yıl boyunca İşletme ve Proje Mühendisliği görevlerinde bulundum. 2012 yılında vatani görevimi yapmak üzere görevimden istifa ederek ayrıldım, Ankara Topçu ve Füze Okulunda Yedek Subay olarak vatani görevimi tamamladım. 2013 yılı itibari ile Serbest Elektrik Mühendisliği ve Müteahhitliği alanında faaliyet gösteren kendi firmamı kurdum ve halen bu alanda faaliyette bulunmaktayım. İyi derece İngilizce bilmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURSEL YÜRÜR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OĞUZHAN ULAŞOĞLU

  1975 yılında Tokat Merkezde Doğdum,Sırasıyla Namık Kemal İlköğretim Okulu,Plevne Ortaokulu ve Gazi Osman Paşa Lisesini Bitirdim.1997 Yılında Gazi Osman Paşa Üniversitesi Zıraat Fakültesinden Zıraat Mühendisi, ,2000 Yılındada Tahsisli Araştırma Görevlisi Olarak Yine Aynı Üniversite'de Yüksek Lisansımı Tamamlayıp Zırat Yüksek Mühendisi Olarak Mezun Oldum.2001 Yılında 1.Ordu Protokol Şube Müdürlüğünde Kısa Dönem Askerlik Görevimi Yaptım.Tokat Elden Ele Derneği Yönetim Kurulunda Görev Aldım.2001 Yılından İtibaren İletişim ve Orman Ürünleri Sektöründe Ticari Faaliyetlerime Devam Etmekteyim.Evli ve İki Çoçuk Babasıyım.Orta Düzeyde İngilizce Bilmekteyim..

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER GÜNDOĞDU

  1 Ocak 1989 Adana doğumluyum.İlk ve Orta öğretimimi Adana' da tamamladım.2004 yılından bu yana Tokat' ta ikamet etmekteyim.Sağlık sektöründe 16 yıldır hizmet veren özel bir işletmede sorumlu müdür ve şirket ortağı olarak çalışmaktayım.2007 yılında Gençlik Kolları Yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatıma başlayıp şuanda ise İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN ÇABUK

  1974 yılında Tokat Çerçi köyünde doğdum.İlkokul çerçi köyünde okudum ortaokulu ve liseyi Tokat merkezde okudum.Endüstri meslek lisesi makine bölümünü bitirdim..Özel bir şirkette hidromek marka yetkili servisi olarak göreve başladım.İl Yönetim kurulu üyesiyim evli ve 4 çocuk babasıyım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN İPEKLİ

  1970 yılında Tokat' ta doğdum.İlk ve orta öğretimi Tokat Merkezde tamamladım.Evli ve 2 çocuk babasıyım.Askerliğimi Erzincan 3.Ordu Spor Eğitim Merkezi' nde güreşçi olarak yaptım. Özel bir şirkette bayii yöneticisi olarak çalışıyorum. Siyasi hayatıma 1993 Büyük Birlik Partisi kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladım.1993 ve 1999 yılları arasında 6 yıl Büyük Birlik Partisi kurucu yönetim kurulu üyeliği ve Nizam-ı Alem Ocakları Tokat Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim.Şu anda ise Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasi hayatıma devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RABİA YALÇIN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RÜŞTÜ GENÇ

  1957 yılında Tokat doğumluyum 46 yıldır Terzilik mesleğini icra ediyorum.Ak Parti merkez ilçe de 2 dönem görevde bulundum.Şimdi ise İl Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SADULLAH KARATAŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELAMİ GÖKÇE

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELMA ÜNER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEYİT ALİ YALÇIN

  20.06.1972 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesi Çilehane köyünde doğdum.İlköğretimi köyde ortaöğretim ve lise eğitimimi ise Turhal ilçesinde devam ettim 1990 yılında Reşadiye Endüstri Meslek lisesinden mezun oldum sonra askerlik görevimi yaptım.Bitmesiyle esnaflığa başladım ve halen restoran işletmeciliği yapmaktayım 20 yıldır siyasetle ilgileniyor ve memleket meselelerine kayıtsız kalmamaya da çalışan bir anlayışla da hayatımı sürdürmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TURAN KAPAN

  28.06.1965 Tokat doğumluyum.Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü mezunuyum.1992-2003 yılları arasında Tokatspor' da sporcu olarak oynadım.Özel bir işletmede işletmeciyim.Evli 3 çocuk babasıyım.Siyasi hayatıma İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TURGUT ÇAKMAKÇI

  1978 yılında Tokat'ta doğdum ilk,ortaokul ve lise öğrenimimi Tokatta bitirdim.1998 yılında Tokat Meslek Yüksekokulu inşaat bölümünde mezun oldum.2001 yılından beri plan ve projecilik üzerine faaliyet gösteren özel bir şirkette çalışmaktayım evli ve 1 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YAVUZ SELİM EROĞLU