• ×

  İl Başkanı

  METİN POLAT

  Metin POLAT, 10 Şubat 1978'de Tokat'ta doğdu. Tokat İmam Hatip Lisesi mezunu olan POLAT, 1995 ve 1999 yıllarında Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü başarı ile tamamladı. Mezuniyetinden sonra Tokat'ta serbest inşaat Mühendisliğine ve müteahhitliğine başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluşunda AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı. 2004 yılında gerçekleştirilen yerel seçimler ile birlikte belediye meclis üyesi seçilen POLAT, 2006 yılında gençlik kolları başkanlığı görevini bıraktı. 2009 yerel seçimleri ile birlikte ikinci kez belediye meclis üyeliğine seçildi. 2014 Yerel seçimleri ile birlikte üçüncü kez belediye meclis üyeliğine seçildi. Tokat Belediye Başkan Yardımcılığı'nın ardından 2015 yılında AK Parti Tokat 5. Olağan İl Kongresi ile İl Başkanı seçildi. Halen serbest inşaat mühendisliği ve müteahhitliği yapmakta olan Polat, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ULUSU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ İHSAN GÜREL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ POLAT

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYSEL GÜLEÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BAYRAMALİ KAHRAMAN

  1974 yılında Niğde Çamardı'nda doğdum.İlk ve orta öğrenimimi Çamardı' nda tamamladım.Liseyi Tokat'ta okudum.Evli 3 çocuk babasıyım. Ticaretle uğraşıyorum.Siyasi hayatıma ise şuanda İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CAHİT ATASEVER

  1977 Turhal doğumluyum ilk ve orta öğrenimimi Turhal'da tamamladım.Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum.Bir müddet devlet memuriyeti yaptım,şuan özel muayene işletmekteyim. 2012 yılında Ak Parti İl Yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başladım.Siyasi ve Hukuki işler başkanı olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH ÖVER

  1992 yılı Tokat doğumluyum. İlköğretimi Tokat Fatih İlköğretim Okulunda, lise eğitimimi 2010 yılında Gazi Osman Paşa Lisesine tamamladım. Aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemesi alanında Yüksek Lisans eğitimine başladım. 2015 yılından itibaren Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜLYA ALTUNSOY

  1976 TOKAT DOĞUMLUYUM. İLKÖĞRETİMİ İBN-İ KEMAL İLKOKULU'NDA, ORTAÖĞRETİMİ TOKAT ANADOLU LİSESİ'NDE TAMAMLADIM. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. TOKAT'TA SERBEST AVUKATLIK YAPMAKTAYIM. HALEN GAZİOSMANPAŞA ÜNV. İİBF MALİYE BÖLÜMÜ'NDE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİME DEVAM EDİYORUM. TOKAT BAROSU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞI, TOKAT KAPALI CEZAEVİ İZLEME KURULU ÜYELİĞİ, GAZİOSMANAŞA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DHEK ÜYELİĞİ VE ÇEŞİTLİ SOSYO-KÜLTÜREL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ ÜYELİKLERİNDE BULUNDUM. İYİ DERECEDE İNGİLİZCE VE AZ SEVİYEDE ALMANCA BİLMEKTEYİM. EVLİ VE 2 ÇOCUK ANNESİYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İHSAN MİSAFİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLHAN AŞIROĞLU

  26.09.1957 yılında Tokat'ta doğdum ilk ve ortaokul eğitimimi Almus Atatürk okulunda liseyi Rize Yapı Meslek Lisesinde okudum.15.07.1976 tarihinden 2010 yılına kadar Tokat belediyesinde imar işlerinde çalıştım.Kurucular kurulu İl Yönetim Başkan Yardımcısı olarak Ak Partiye başladım ve halen devam etmekteyim.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMAİL FEHMİ YASAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR AKCAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ŞANLI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MELİH YEŞİLOVA

  Tokat 1952 doğumlu olup Ticaret lisesi mezunuyum. 35 yıllık kamudaki görevim sırasında 1 yıla yakın Tokat Belediyesi Hesap İşlemi Müdürlüğü, Tokat Valiliği' nde ise 11 yıla yakın değişik valilerin Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2008 yılında isteğim üzere emekliye ayrıldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MELİHA TURGUT

  1965 Tokat doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Tokat merkezde tamamladı. 1988 senesinde İstanbul Ünv. Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bir yıllık stajını tamamladıktan sonra 1990 yılında serbest avukatlık yapmaya başladı. Aynı senede Refah Partisi kadın kollarında siyasi hayatına başladı. Refah Partisi kapatılırken kadın kolları başkanlığı yapmakta idi. Daha sonra Fazilet Partisi kurulduğunda tekrardan kadın kolları teşkilatını oluşturup kadın kolları başkanı olarak görevine devam etti. 2001 yılında AK PARTİ kurulurken kurucu kadın kolları üyesi olarak teşkilatta görev aldı. Bir dönem kadın kollarında çalıştıktan sonra ki il kongresinde ana kademede görev aldı ve halen ana kademede görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olup halen serbest avukatlık ve resmi arabuluculuk yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MİKAİL ÇINAR

  05.09.1974 Tokat merkez doğumluyum.Lise mezunuyum ticaretle uğraşıyorum. Ak Partiye kurucu Gençlik kolları yönetim kurulu üyesi olarak başladım.2015 yılında İl Yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım.Halen devam etmekteyim 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMET MELİH SAĞIROĞLU

  1981 Tokat Doğumlu. Namık Kemal İlkokulu, Tokat Anadolu Lisesi ve GaziOsmanPaşa Üniveristesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü Mezunu. Halen Tokat/Merkezde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Olarak Çalışmakta. Yurtnaç Aile Vakfı başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ARSLAN

  1967 YILINDA TURHAL DA DOĞDUM. TOKAT MERKEZ İBNİKEMAL İLKOKULU VE TOKAT İMAMHATİP LİSESİNİ BİTİRDİKTEN SONRA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNDEN 18.01.1991 TARİHİNDE MEZUN OLDUM. ASKERLİK GÖREVİNİ İFA ETTİKTEN SONRA 1992 DE SERBEST AVUKAT OLARAK TOKAT'TA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. 20 YILDIZ TOKAT'TA SERBEST AVUKAT OLARAK ÇALIŞIYORUM. EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ÇAKIR

  1960 Tokat/Almus doğumluyum.İmam Hatip lisesi mezunuyum. Tokat Kurucular Kurulunda görev aldım. 2004 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis üyesi seçildim. Serbest Mütahitlik yapıyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ÇİĞDEM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ZAHİD

  27 Ekim 1983 Tokat doğumluyum, Tokat Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu, Tokat İmam Hatip Lisesi Orta Kısım ve Tokat Gazi Osman Paşa Lisesini tamamladıktan, 2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Mezun olduğum yıl Tokat Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketine bağlı özel bir firmada 2 yıl boyunca Koordinatör Mühendislik ve Yöneticilik yaptım, 2010 yılı itibari ile özelleşme kapsamına alınan Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketi bünyesine geçerek yaklaşık 2 yıl boyunca İşletme ve Proje Mühendisliği görevlerinde bulundum. 2012 yılında vatani görevimi yapmak üzere görevimden istifa ederek ayrıldım, Ankara Topçu ve Füze Okulunda Yedek Subay olarak vatani görevimi tamamladım. 2013 yılı itibari ile Serbest Elektrik Mühendisliği ve Müteahhitliği alanında faaliyet gösteren kendi firmamı kurdum ve halen bu alanda faaliyette bulunmaktayım. İyi derece İngilizce bilmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OĞUZHAN ULAŞOĞLU

  1975 yılında Tokat Merkezde Doğdum,Sırasıyla Namık Kemal İlköğretim Okulu,Plevne Ortaokulu ve Gazi Osman Paşa Lisesini Bitirdim.1997 Yılında Gazi Osman Paşa Üniversitesi Zıraat Fakültesinden Zıraat Mühendisi, ,2000 Yılındada Tahsisli Araştırma Görevlisi Olarak Yine Aynı Üniversite'de Yüksek Lisansımı Tamamlayıp Zırat Yüksek Mühendisi Olarak Mezun Oldum.2001 Yılında 1.Ordu Protokol Şube Müdürlüğünde Kısa Dönem Askerlik Görevimi Yaptım.Tokat Elden Ele Derneği Yönetim Kurulunda Görev Aldım.2001 Yılından İtibaren İletişim ve Orman Ürünleri Sektöründe Ticari Faaliyetlerime Devam Etmekteyim.Evli ve İki Çoçuk Babasıyım.Orta Düzeyde İngilizce Bilmekteyim..

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RABİA YALÇIN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELAMİ GÖKÇE

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELMA ÜNER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELMA YAPAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEYİT ALİ YALÇIN

  20.06.1972 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesi Çilehane köyünde doğdum.İlköğretimi köyde ortaöğretim ve lise eğitimimi ise Turhal ilçesinde devam ettim 1990 yılında Reşadiye Endüstri Meslek lisesinden mezun oldum sonra askerlik görevimi yaptım.Bitmesiyle esnaflığa başladım ve halen restoran işletmeciliği yapmaktayım 20 yıldır siyasetle ilgileniyor ve memleket meselelerine kayıtsız kalmamaya da çalışan bir anlayışla da hayatımı sürdürmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TAHSİN DEMİR

  1955 YILINDA TOKAT BAŞÇİFLİKTE DOĞDUM İLK VE ORTAOKULU BAŞÇİFLİKTE ÖĞRETMEN OKULUNU TOKATTA OKUDUM 1974 YILINDA İLK OKUL ÖĞRETMENİ OLARAK MUŞTA 2 YIL GÖREV YAPTIM.1976 YILINDA TOKAT REŞADİYE SIRASIYLA ERZURUM TOKAT NİKSAR VE BAŞÇİFLİKTE GÖREV YAPTIM.1988-1994 YILLARI ARASINDA SUUDİ ARABİSTANIN BAŞKENTİ RİYAD DA 6 YIL ÖĞRETMENLİK YAPTIM.1994-2001 YILLARI ARSI TOKAT CUMHURİYET İLKOKULUNDA ÇALIŞTIM 2001 YILINDA EMEKLİ OLDUM.2001-2002 YILINDA ÖZEL GÖRKEM İLKÖĞRETİM OKULUNDA ÇALIŞTIM.2002 YILINDAN BERİ FİNAL DERSHANESİNDE ÖĞRETMENLİK YAPTIM 1988 YILINDA A.Ö.F EĞİTİM ÖNLİSANS PROGRAMINI BİTİRDİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TURAN KAPAN

  28.06.1965 Tokat doğumluyum.Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü mezunuyum.1992-2003 yılları arasında Tokatspor' da sporcu olarak oynadım.Özel bir işletmede işletmeciyim.Evli 3 çocuk babasıyım.Siyasi hayatıma İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmekteyim.