• ×

  İl Başkanı

  METİN POLAT

  Metin POLAT, 10 Şubat 1978'de Tokat'ta doğdu. Tokat İmam Hatip Lisesi mezunu olan POLAT, 1995 ve 1999 yıllarında Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü başarı ile tamamladı. Mezuniyetinden sonra Tokat'ta serbest inşaat Mühendisliğine ve müteahhitliğine başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluşunda AK Parti Tokat İl Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı. 2004 yılında gerçekleştirilen yerel seçimler ile birlikte belediye meclis üyesi seçilen POLAT, 2006 yılında gençlik kolları başkanlığı görevini bıraktı. 2009 yerel seçimleri ile birlikte ikinci kez belediye meclis üyeliğine seçildi. 2014 Yerel seçimleri ile birlikte üçüncü kez belediye meclis üyeliğine seçildi. Tokat Belediye Başkan Yardımcılığı'nın ardından 2015 yılında AK Parti Tokat 5. Olağan İl Kongresi ile İl Başkanı seçildi. 2018 Yılında AK Parti Tokat 6. Olağan İl Kongresi ile tekraren İl Başkanı seçildi. Görevine halen devam etmekte olan Polat serbest inşaat mühendisliği ve müteahhitliği yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ULUSU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ İHSAN GÜREL

  26.11.1984 Tokat Merkez doğumluyum. İlkokulu Namık Kemal İlkokulu' nda Orta öğrenimi Tokat Anadolu Lisesi' nde tamamladım. 2003 yılında başladığım Karadeniz Teknik Üniversitesi' nde Maliye Bölümünden 2008 yılında mezun oldum.Vatani görevimi 2011 yılında İzmir Foça' da yerine getirdim. Tokat' ta 3. kuşak olan işletmem de ticaret ile uğraşmaktayım. 2016 yılında Tokatspor Yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevi yaptım. 2015 yılında 5. Olağan Kongre de AK Parti Merkez İlçe Yönetiminde Sosyal Politikalar Başkanlığı görevini ifa ettim. 2015 yılında başladığım MÜSİAD üyelik görevim halen devam etmektedir. 6. Olağan İl Kongresi' nde Yönetim Kurulu üyesi olarak davaya hizmet etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ POLAT

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYSEL GÜLEÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BAYRAMALİ KAHRAMAN

  1974 yılında Niğde Çamardı'nda doğdum.İlk ve orta öğrenimimi Çamardı' nda tamamladım.Liseyi Tokat'ta okudum.Evli 3 çocuk babasıyım. Ticaretle uğraşıyorum.Siyasi hayatıma ise şuanda İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CAHİT ATASEVER

  1977 Turhal doğumluyum ilk ve orta öğrenimimi Turhal'da tamamladım.Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum.Bir müddet devlet memuriyeti yaptım,şuan özel muayene işletmekteyim. 2012 yılında Ak Parti İl Yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başladım.Siyasi ve Hukuki işler başkanı olarak devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMİN KISMET

  1970 tokat doğumluyum.evli 3 çocuk babasıyım.otomotiv sektöründe işletmeyle uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH AKSOY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH ÖVER

  1992 yılı Tokat doğumluyum. İlköğretimi Tokat Fatih İlköğretim Okulunda, lise eğitimimi 2010 yılında Gazi Osman Paşa Lisesine tamamladım. Aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemesi alanında Yüksek Lisans eğitimine başladım. 2015 yılından itibaren Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜLYA ALTUNSOY

  1976 TOKAT DOĞUMLUYUM. İLKÖĞRETİMİ İBN-İ KEMAL İLKOKULU'NDA, ORTAÖĞRETİMİ TOKAT ANADOLU LİSESİ'NDE TAMAMLADIM. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. TOKAT'TA SERBEST AVUKATLIK YAPMAKTAYIM. HALEN GAZİOSMANPAŞA ÜNV. İİBF MALİYE BÖLÜMÜ'NDE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİME DEVAM EDİYORUM. TOKAT BAROSU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU BAŞKANLIĞI, TOKAT KAPALI CEZAEVİ İZLEME KURULU ÜYELİĞİ, GAZİOSMANAŞA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DHEK ÜYELİĞİ VE ÇEŞİTLİ SOSYO-KÜLTÜREL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ ÜYELİKLERİNDE BULUNDUM. İYİ DERECEDE İNGİLİZCE VE AZ SEVİYEDE ALMANCA BİLMEKTEYİM. EVLİ VE 2 ÇOCUK ANNESİYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İHSAN MİSAFİR

  1985 yılında Tokat Merkez'de doğdu, İlk, Orta ve Lise öğrenimlerini tamamladıktan sonra 2010 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (ing.) Bölümünden mezun oldu. 2010-2011 yılları Türkmenistan da özel bir firmada İnşaat Mühendisi olarak çalıştı. 2011-2012 yılları arasında Kısa Dönem vatani görevi tamamladı. 2013 yılında Serbest İnşaat Mühendisliği ve Müteahhitliği alanında faaliyet gösteren kendi firmasını kurdu ve halen bu sektörde hizmet etmektedir. Çeşitli Sivil Toplum örgütlerinde görevleri bulunmaktadır. Teşkilatımızda daha önceden Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1 Kasım Genel seçimlerinde İL SKM Başkan Yardımcılığı (Seçim Koordinasyonu Merkezi) ve 16 Nisan Anayasa Referandumunda İL SKM Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLHAN AŞIROĞLU

  26.09.1957 yılında Tokat'ta doğdum ilk ve ortaokul eğitimimi Almus Atatürk okulunda liseyi Rize Yapı Meslek Lisesinde okudum.15.07.1976 tarihinden 2010 yılına kadar Tokat belediyesinde imar işlerinde çalıştım.Kurucular kurulu İl Yönetim Başkan Yardımcısı olarak Ak Partiye başladım ve halen devam etmekteyim.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMAİL FEHMİ YASAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR AKCAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KENAN AKGÜL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MELİH YEŞİLOVA

  Tokat 1952 doğumlu olup Ticaret lisesi mezunuyum. 35 yıllık kamudaki görevim sırasında 1 yıla yakın Tokat Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü, Tokat Valiliği' nde ise 11 yıla yakın değişik valilerin Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2008 yılında isteğim üzere emekliye ayrıldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MELİHA TURGUT

  1965 Tokat doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Tokat merkezde tamamladı. 1988 senesinde İstanbul Ünv. Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bir yıllık stajını tamamladıktan sonra 1990 yılında serbest avukatlık yapmaya başladı. Aynı senede Refah Partisi kadın kollarında siyasi hayatına başladı. Refah Partisi kapatılırken kadın kolları başkanlığı yapmakta idi. Daha sonra Fazilet Partisi kurulduğunda tekrardan kadın kolları teşkilatını oluşturup kadın kolları başkanı olarak görevine devam etti. 2001 yılında AK PARTİ kurulurken kurucu kadın kolları üyesi olarak teşkilatta görev aldı. Bir dönem kadın kollarında çalıştıktan sonra ki il kongresinde ana kademede görev aldı ve halen ana kademede görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olup halen serbest avukatlık ve resmi arabuluculuk yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MİKAİL ÇINAR

  05.09.1974 Tokat merkez doğumluyum.Lise mezunuyum ticaretle uğraşıyorum. Ak Partiye kurucu Gençlik kolları yönetim kurulu üyesi olarak başladım.2015 yılında İl Yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım.Halen devam etmekteyim 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMET MELİH SAĞIROĞLU

  1981 Tokat Doğumlu. Namık Kemal İlkokulu, Tokat Anadolu Lisesi ve GaziOsmanPaşa Üniveristesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü Mezunu. Halen Tokat/Merkezde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Olarak Çalışmakta. Yurtnaç Aile Vakfı başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHARREM İÇELOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ÇAKIR

  1960 Tokat/Almus doğumluyum.İmam Hatip lisesi mezunuyum. Tokat Kurucular Kurulunda görev aldım. 2004 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis üyesi seçildim. Serbest Mütahitlik yapıyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ÇİĞDEM

  1978 yılı Tokat Merkez doğumluyum. Sırasıyla Yeşilırmak İlköğretim Okulu, Plevne Ortaokulu ve Gaziosmanpaşa Lisesi mezunuyum. 1977 yılında Tokat Merkez' de kurulan Çiğdem Ekmek Fabrikası' nın halen işletmeciliğini yapmaktayım. Müsiad Tokat Yönetim Kurulu üyesiyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ZAHİD

  1983 yılında Tokat Merkez' de doğdu, İlk, Orta ve Lise öğrenimlerini burada tamamladı. 2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (ing.) Bölümünden mezun oldu. 2008-2012 yılları arasında özel şirkette Elektrik Mühendisi olarak çalıştı. 2012-2013 yılları arasında yedek subay olarak vatani görevi tamamladı. 2013 yılında Serbest Elektrik Mühendisliği ve Müteahhitliği alanında faaliyet gösteren kendi firmasını kurdu ve halen bu sektörde hizmet etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OĞUZHAN ULAŞOĞLU

  1975 yılında Tokat Merkezde Doğdum,Sırasıyla Namık Kemal İlköğretim Okulu,Plevne Ortaokulu ve Gazi Osman Paşa Lisesini Bitirdim.1997 Yılında Gazi Osman Paşa Üniversitesi Zıraat Fakültesinden Zıraat Mühendisi, ,2000 Yılındada Tahsisli Araştırma Görevlisi Olarak Yine Aynı Üniversite'de Yüksek Lisansımı Tamamlayıp Zırat Yüksek Mühendisi Olarak Mezun Oldum.2001 Yılında 1.Ordu Protokol Şube Müdürlüğünde Kısa Dönem Askerlik Görevimi Yaptım.Tokat Elden Ele Derneği Yönetim Kurulunda Görev Aldım.2001 Yılından İtibaren İletişim ve Orman Ürünleri Sektöründe Ticari Faaliyetlerime Devam Etmekteyim.Evli ve İki Çoçuk Babasıyım.Orta Düzeyde İngilizce Bilmekteyim..

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RABİA YALÇIN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELMANİ GÖKÇE

  1974 yılında Tokat' ın Erbaa İlçesinde doğmuştur. İlköğretimi Erbaa' da okumuş olup 2000 yılında ise Zahit Gökçe Orman Ürünleri isimli şirketi kurarak ticari faaliyete başlamıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEYİT ALİ YALÇIN

  20.06.1972 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesi Çilehane köyünde doğdum.İlköğretimi köyde ortaöğretim ve lise eğitimimi ise Turhal ilçesinde devam ettim 1990 yılında Reşadiye Endüstri Meslek lisesinden mezun oldum sonra askerlik görevimi yaptım.Bitmesiyle esnaflığa başladım ve halen restoran işletmeciliği yapmaktayım 20 yıldır siyasetle ilgileniyor ve memleket meselelerine kayıtsız kalmamaya da çalışan bir anlayışla da hayatımı sürdürmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TAHSİN DEMİR

  1955 yılında Başçiftlik’te doğdu. İlk ve Ortaokulu Başçiftlik’te, İlköğretmen Okulunu Tokat’ta okudu. İlkokul öğretmeni olarak sırasıyla Muş, Reşadiye, Erzurum-Narman, Niksar ve Başçiftlik’te İlkokul öğretmenliği yaptı. 1988 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Ön Lisans Programı’nı başarı ile bitirdi. Aynı yıl yapılan yurt dışı sınavını kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Komisyonu tarafından Suudi Arabistan’da görevlendirildi. 1988 – 1994 yılları arasında Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde 2 yılı okul müdürlüğü olmak üzere T.C. Riyad Büyükelçiliği İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaptı. 1994 yılında Tokat Cumhuriyet İlkokulu’na atandı. 7 yıl bu okulda çalıştı. 2001 yılında emekliye ayrıldı. Emeklilik sonrasında Özel Tokat Görkem İlköğretim Okulunda öğretmenlik yaptı. 2002 – 2014 yılları arasında 12 yıl Final Dershanesi’nde matematik öğretmenliği yaptı. 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetim Kurulu yedek üyeliğine, 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçiminde Tokat Merkez Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2014 yılında Özel Amerikan Kültür Kolejinde idarecilik yaptı. Eğitimciliği yanında Komisyonlarda aldığı görevler, katıldığı toplantı ve seminerlerle belediyecilikte tecrübe kazandı. Ocak 2018 yılında yapılan AK PARTİ İL KONGRESİNDE Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Tahsin Demir evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TURGUT ÇAKMAKÇI

  1978 yılında Tokat'ta doğdum ilk,ortaokul ve lise öğrenimimi Tokatta bitirdim.1998 yılında Tokat Meslek Yüksekokulu inşaat bölümünde mezun oldum.2001 yılından beri plan ve projecilik üzerine faaliyet gösteren özel bir şirkette çalışmaktayım evli ve 1 çocuk babasıyım.